Blog Genel

Sadec Silahlar İçin Değil, Diğer Yüzeyler İçin de Mükemmel Çözüm

Silahlar, sürekli aşınmaya ve sürtünmeye maruz kalır ve yüksek sıcaklıklarda işlevini başarılı bir şekilde sürdürmeleri beklenir. Aktif kullanımda olan bir silah; sürekli kılıfına sokulup çıkartılacak, bazen sert darbelere maruz kalacak, nemli ve tuzlu ortamlarda kullanılacak, havanın çok soğuk veya çok sıcak olmasından etkilenmeyecek, belki yüksekten düşecek… Askeri kuvvetlerde, kolluk kuvvetlerinde veya avcılık amacıyla kullanılan silahlardan, oldukça zorlu koşullarda çalışmaları beklenmekte ve silahlar buna göre tasarlanıp üretilmektedir. Silahların; namluları, pimleri, tetikleri ve aklımıza gelecek diğer tüm parçaları zorlu koşullar düşünülerek tasarlanmıştır. Tüm bu zorlukları belki diğer tüm parçalardan daha çok göğüslemek zorunda kalan bir kısmı daha vardır silahların; yüzeyleri ve yüzeylerde bulunan kaplamaları. Bu yüzeylerin; aşınmaya, neme, paslanmaya, oksitlenmeye, çözücü kimyasallara, darbelere ve çok ciddi sıcaklık farklarına dayanabilmesi beklenmektedir. Bundan kaynaklı olarak yüzeye uygulanacak işlemler oldukça önemlidir. Silah yüzeylerinin tüm bu zorlu süreçte sağlam kalabilmesi için uygulanan birçok kaplama tekniği vardır ve bu teknikler yıllar boyu sadece profesyoneller tarafından uygulanabilen; yüksek maliyetli, tehlikeli ve zorlu süreçlerdi. DuraCoat, işte tam bu noktada, tüm bu süreci baştan sona değiştirecek bir devrime imza atmıştır. Hem birçok zorluğa yüksek mukavemet gösteren hem de uygulaması oldukça pratik bir silah kaplaması olarak piyasa çıkmıştır ve kısa süre içerisinde endüstrinin lideri konumuna gelmiştir.

DuraCoat; püskürtülerek uygulanan, uygulaması oldukça pratik olan, iki bileşenli, hava ile kürleşebilen, yüzeylere çok sıkı tutunabilen ve oldukça dayanıklı bir silah kaplamasıdır. Kimyasal bileşenleri sayesinde; paslanmaz çelik, ahşap, metal, polimer, alüminyum, PVC gibi birçok yüzeye mükemmel bir şekilde tutunur. Bu özelliği sayesinde, dünya genelinde, sadece silah yüzeyleri için değil birçok farklı yüzeyde kaplama yapmak için yaygın bir şekilde kullanılır. Motosiklet parçaları, araba parçaları, golf sopaları, posta kutuları, müzik enstrümanları, termos bardaklar, bıçaklar ve diğer bir çok yüzeye DuraCoat uygulanabilmektedir.


Yazımızın başında da bahsettiğimiz şekilde; silah kaplamaları birçok zorlu koşulda dayanıklılığı korumak ve bu zorlu koşullarda işlevini yerine getirmek üzere tasarlanmalıdır, aksi taktirde silah parçalarında ve yüzeylerinde geri dönüşü olmayan tahribatlar meydana gelebilir. DuraCoat, bu zorlu koşullara meydan okuyor ve üstesinden geliyor. Bu denli zorlu koşulların üstesinden gelebilen DuraCoat; silah yüzeyi dışındaki yüzeylerde de üstün başarı gösteriyor.

İster aracınızın parçalarını, isterseniz bisikletinizi, isterseniz sürekli zorlu koşullar altında işlevini yerine getirmesi gereken bir yüzeyi DuraCoat ile kaplayabilir, yıllar boyu; pas, korozyon, çizilme gibi sorunları unutabilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinde yerini alan DuraCoat kaplama kitleri ile; istediğiniz yüzeyi, istediğiniz renkte kolayca kaplayın. Yüzlerce farklı renk seçeneğine ve onlarca farklı amaçlar için özel olarak olarak üretilmiş kaplama çeşitleriyle DuraCoat, her zaman göreve hazır!

Mağazalarımıza ulaşabileceğiniz link; https://linktr.ee/duracoatturkiye

Related posts

için Bir Yorum Yapın